Firma rozwija globalną infrastrukturę płatniczą, łączącą kryptowaluty z globalnymi systemami finansowymi. Umożliwia to handel kryptowalutami wewnątrz aplikacji lub bezpośrednio na stronie w sposób tak prosty, jak płatności w świecie e-commerce.
Ramp został założony w roku 2018 przez Szymona Sypniewicza i Przemka Kowalczyka. Wcześniej obaj pracowali w innym startupie związanym z blockchainem. I to właśnie tam odkryli problemy, jakie stwarza handel kryptowalutami oraz innymi cyfrowymi aktywami. Dzięki wsparciu kapitałowemu i pozyskiwanym licencjom, startup planuje lepiej skalować swoją działalność. Głównie poprzez otworzenie infrastruktury na większych partnerów z większą liczbą użytkowników. A także poszerzenie listy zastosowań dla platformy. Ramp planuje też ekspansję na kolejne rynki. Zacząć trzeba od pozyskania licencji, które umożliwią funkcjonowanie w zgodzie z lokalnymi przepisami i regulacjami.
W ciągu zaledwie pół roku od założenia startup pozyskał od inwestorów 9 mln dolarów. A po kolejnych czterech latach najpierw 53 mln dolarów w Serii A i niedługo potem 70 mln dolarów w Serii B. Wszystko to zamierza przeznaczyć na rozwój platformy do handlu kryptowalutami, zatrudnianie nowych pracowników i wchodzenie na nowe rynki. Firma już teraz zapewnia płynność płatności w 150 krajach na całym świecie, w tym w USA, Ameryce Południowej i Azji Południowo-Wschodniej.
Bezpieczny handel kryptowalutami
Ramp to startup, który umożliwia on-ramping, czyli łatwą wymianę walut takich jak złotówki, euro czy dolary na kryptowaluty. Dzięki Ramp użytkownicy mogą w bezpieczny sposób kupować krypto korzystając z wygodnych metod płatności. W Europie może to być przelew bankowy, szybki przelew z Revoluta, karty płatnicze i Apple Pay. W ten sposób firma ułatwia deweloperom tworzenie aplikacji, które wykorzystują możliwości blockchaina. Oferują one prostotę płatności porównywalną do świata e-commerce, w wyniku czego kryptowaluty są bardziej dostępne dla masowego użytkownika.
Liczba tego typu partnerów firmy przekroczyła 400. Jest między nimi przeglądarka Opera, platforma gier NFT Axie Infinity, portal piłkarski Sorare czy Dapper Laps (twórcy NBA Top Shot), a także portfele krytpowalut jak Trust Wallet i Argent. W przypadku Axie Infinity onboarding nowego użytkownka skrócił się z 2 godz. do 12 min. Nic dziwnego, że obroty Ramp początkowo rosły w tempie 3 000 proc. rocznie, a liczba pracowników dawno przekroczyła 200. W 2022 r. wzrost przychodów w porównaniu do roku 2021 wyniósł 240 proc.
Więcej o firmie Ramp jest tutaj.
Czytaj też najpopularniejsze posty na naszej stronie:
- DeepL Translator, platforma założonej przez Polaka niemieckiej firmy DeepL, która postawiła wyzwanie firmie Google.
- Eleven Labs, najlepsza na świecie technologia do syntezy mowy.
- Tomasz Czajka, uczestnik reprezentacji Uniwersytetu Warszawskiego, która zwyciężyła w finałach ICPC w 2003 roku.
Czytaj też najbardziej popularne posty na naszej stronie w języku angielskim, przy czym linki prowadzą do wersji polskich:
- Booksy, aplikacja do rezerwowania wizyt u fryzjerów i w salonach kosmetycznych.
- Vasco Translator V4, urządzenie translacyjne lepsze od Google.
- CFD Suite, aplikacja firmy byteLAKE, która dzięki wykorzystaniu AI skróciła czas trwania symulacji mieszania chemikaliów z godzin do minut.