Pozyskany kapitał zostanie wykorzystany do rozszerzenia funkcjonalności platformy do zarządzania wizytami pacjentów. Cieszy się ona coraz większym zainteresowaniem przychodni zdrowia, o czym świadczy podwojenie bazy klientów w ciągu roku.
Jeszcze nie tak dawno wizyta u lekarza wiązała się z licznymi wyzwaniami. Czasochłonny proces rejestracji, oczekiwanie w kolejkach i konieczność noszenia ze sobą całej dokumentacji powoli odchodzą jednak w przeszłość. Wraz z rozwojem technologii pacjenci mogą korzystać z wielu udogodnień. Takich jak internetowe systemy umawiania wizyt, elektroniczne recepty czy cyfrowe skierowania.
Wygoda i oszczędność czasu
Te elementy są pożądane nie tylko przez pacjentów, ale także przez placówki medyczne. To właśnie w odpowiedzi na potrzebę alternatywy dla tradycyjnej rejestracji telefonicznej lub osobistej powstał eGabinet. Oferuje on przychodniom zdrowia oprogramowanie typu SaaS pozwalające w pełni zarządzać wizytami pacjentów i ich dokumentacją. Dzięki pełnej integracji z systemami medycznymi, wystawione e-zaświadczenia i e-recepty docierają do pacjenta w maksymalnie 14 sekund.
Oferowany system nie tylko usprawnia proces rejestracji i obsługi pacjentów, ale także poprawia ogólne funkcjonowanie placówki. Rezerwacja gabinetów lekarskich nie musi już odbywać się ręcznie. System po rozpoznaniu konkretnego badania automatycznie rezerwuje salę wyposażoną w niezbędny sprzęt medyczny. W najbliższych planach jest wzbogacenie systemu w moduł finansowo-księgowy. Ułatwi on placówkom medycznym zarządzanie budżetami i kontrolę płynności finansowej.
Założony w 2020 r. w Puławach eGabinet pierwsze dofinansowanie otrzymał od Netrix Ventures. Umożliwiło ono dopracowanie oprogramowania, rozbudowę zespołu i rozpoczęcie wdrożeń na szeroką skalę. Nowo pozyskane środki zostaną wykorzystane na rozwój systemu, zintensyfikowanie działań sprzedażowych oraz ekspansję międzynarodową.
eGabinet działa na dynamicznie rozwijającym się rynku oprogramowania do zarządzania placówkami medycznymi. Według raportu Data Bridge Market Research, już w 2021 roku był on wyceniany na $6,8 mld. W 2029 roku ma być wart $13,85 mld.
Czytaj też o Talkie-ai, polskim startupie, który oferuje w pełni zautomatyzowane rozwiązania do obsługi klienta dla organizacji, których wiodącym kanałem kontaktu jest telefoniczna infolinia. Szczególnie w sektorze opieki zdrowotnej.
A także o Applower, polskim software housie, który specjalizuje się w rozwiązaniach dla służby zdrowia. Wśród jej klientów są: koncern farmaceutyczny Egis, spółka biotechnologiczna Inngen, litewski startup Kilo Health oraz amerykańska firma Bennabis Health.
——————————–
TOP-3
- DeepL Translator, wydajne narzędzie nowej generacji do tłumaczeń online, bazujące na sieciach neuronowych. Serwis obsługuje 26 języków (stan na maj 2022).
- Eleven Labs, najlepsza na świecie technologia do syntezy mowy.
- Tomasz Czajka, Flight Software Engineer w SpaceX. Był członkiem ekipy, która jako pierwsza z Polski zwyciężyła w finałach ICPC 2003.
TOP-3 na angielskiej wersji strony (linki prowadzą do wersji po polsku)
- Booksy, najbardziej popularna na świecie aplikacja do rezerwowania wizyt u fryzjerów i w salonach kosmetycznych.
- Vasco Translator V4, urządzenie translacyjne, które działa online w 150+ krajach, mówi w 75 językach, a napisy ze zdjęć tłumaczy ze 108 w ciągu 0,5 sek.
- TOP-10 polskich firm sektora gamedev 2023 – liderem jest CD Projekt przed Techlandem i PlayWay.