Nowe biuro z siedzibą w Bostonie skorzysta z usług developerów zatrudnionych wcześniej przy produkcji Phantom Liberty, popularnego rozszerzenia do Cyberpunk 2077. Pomogą oni w pracach nad sequelem Cyberpunka w ramach Projektu Orion.
W skład studia weszli doświadczeni w pracach nad pierwszą odsłoną serii i dodatkiem „Widmo Wolności” kreatorzy. W tym:
- Gabriel Amatangelo (Game Director),
- Paweł Sasko (Associate Game Director),
- Igor Sarzyński (Creative Director),
- Andrzej Stopa (Cinematic Director),
- Kacper Niepokólczycki (Environment Art Director),
- Sarah Grümmer (Acting Lead Quest Designer)
- Kacper Kościeński (Engineering Director).
Do zespołu dołączają również:
- Dan Hernberg, poprzedni szef produkcji Amazon Games,
- Hitman Ryan Barnard, były dyrektor gry w Massive Entertainment i Ubisoft,
- Alan Villani, były wiceprezes WB Games ds. technologii,
- Anna Megill, główna scenarzystka „Control i Dishonored: Death of the Outsider”,
- Alexander Freed, były główny scenarzysta BioWare.
Początek prac nad sequelem
Deweloperzy stojący za Cyberpunk 2077 zmierzali w kierunku sequela od czasu premiery CP Phantom Liberty. Ponieważ niewiele pozostało do zrobienia w pierwszej edycji gry poza jej konserwacją, CD Projekt RED mocno skupił się na tym, co będzie dalej. Zdaniem dyrektora narracyjnygo pierwszej edycji gry, opowiedziana tam historia była zaledwie „rozgrzewką” w porównaniu z tym, co będzie w drugiej.
Historia firmy
Powstałe w 2002 roku studio CD PROJEKT RED to największy w Polsce producent gier wideo na komputery osobiste oraz konsole najnowszej generacji. Flagowymi tytułami studia są Cyberpunk 2077, w tym dodatek „Widmo wolności” w klimacie szpiegowskiego thrillera, których łącznie sprzedano 25 mln kopii, oraz seria gier o Wiedźminie, w tym „Wiedźmin 3: Dziki Gon” i dodatki „Serca z kamienia” oraz „Krew i wino” (50 mln sprzedanych kopii).
CD PROJEKT RED wraz ze Studio Trigger jest także odpowiedzialne za stworzenie wielokrotnie nagradzanego serialu anime „Cyberpunk: Edgerunners” dostępnego na platformie Netflix.
Wśród tytułów stworzonych przez polskie studio są również „Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści” i „GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana”.
Razem z platformą cyfrowej dystrybucji GOG.COM, studio jest częścią Grupy Kapitałowej CD PROJEKT. Spółka jest wyceniana na 15,5 mld zł.
CD PROJEKT RED North America aktualnie prowadzi rekrutację na różne stanowiska do swoich oddziałów w Bostonie i Vancouver. Pełna lista stanowisk dostępna jest tutaj.
——————————–
TOP-3
- DeepL Translator, wydajne narzędzie nowej generacji do tłumaczeń online, bazujące na sieciach neuronowych. Serwis obsługuje 26 języków (stan na maj 2022).
- Eleven Labs, najlepsza na świecie technologia do syntezy mowy.
- Tomasz Czajka, Flight Software Engineer w SpaceX. Był członkiem ekipy, która jako pierwsza z Polski zwyciężyła w finałach ICPC 2003.
TOP-3 na angielskiej wersji strony (linki prowadzą do wersji po polsku)
- Booksy, najbardziej popularna na świecie aplikacja do rezerwowania wizyt u fryzjerów i w salonach kosmetycznych.
- Vasco Translator V4, urządzenie translacyjne, które działa online w 150+ krajach, mówi w 75 językach, a napisy ze zdjęć tłumaczy ze 108 w ciągu 0,5 sek.
- TOP-10 polskich firm sektora gamedev 2023 – liderem jest CD Projekt przed Techlandem i PlayWay.