Dzięki wykorzystaniu globalnej społeczności pracowników, platforma do zlecania zadań pomaga wykonywać zadania, które nie mogą zostać zautomatyzowane. Wcześniej wykonywali je pracownicy etatowi.
Plarforma do zlecania zadań
Działania Epinote wspiera inżynieria procesowa oraz liczne technologie.
Umożliwiają one:
- śledzenie postępów w projekcie,
- częściową automatyzację
- integrację z oprogramowaniem używanym przez klienta.
Gdy klient określi swoje oczekiwania i poda terminy, startup sam dobiera specjalistów do wykonania zadania. Zadba też o jakość dzięki własnym wieloetapowym mechanizmom QA. I robi to szybko mogąc zamknąć wdrożenie w ciągu zaledwie 30 minut.
Najczęściej wykonywane zadania to:
- porządkowanie i oznaczanie danych do analityki oraz rozwiązań AI,
- generowanie oraz walidacja leadów,
- budowanie i organizacja baz CRM,
- pozyskiwanie klientów,
- monitorowanie i analiza rynków i konkurencji,
- wspieranie procesów wewnętrznych, w tym zarządzania dokumentami.
Firma jest przy tym bardzo efektywna. Skomplikowany projekt wymagający zbierania danych, który zwykle zajmował tygodnie, pomaga zrealizować w kilka dni. Platforma świetnie radzi sobie również z powtarzającymi się i monotonnymi zadaniami administracyjnymi, które są bolączkami każdej organizacji.
Historia firmy
Epinote założyli Mateusz Wikło i Kacper Raszkiewicz, którzy wcześniej zajmowali się consultingiem. A następnie budową cyfrowych produktów i usług w BCG i BOLD.com, gdzie mieli do czynienia z tradycyjnym outsourcingiem, który się jednak nie sprawdzał. Podejście Epinote doceniło już ponad 50 klientów z trzech kontynentów, w tym BCG, Brainly, InPost Fresh i Packhelp. Firma zatrudnia dziś ponad 30 pracowników, współpracując z ponad 500 specjalistami z całej UE, których umiejętności zostały dokładnie zweryfikowane.
Pozyskane ostatnio od inwestorów 6,5 mln zł pozwoli zbudować cyfrową platformę do zlecania zadań. Zwiększy ona efektywność analityków i umożliwi klientom samodzielne zlecanie wykonania zadań oraz zarządzanie projektami. Część środków będzie jednak musiała być przeznaczona na stworzenie silnych i zróżnicowanych kanałów pozyskiwania klientów.
– Platforma do zlecania zadań to wykorzystywanie oprogramowania do zwiększania naszej produktywności oraz zapewnianie zespołu pracowników, których można szybko wdrożyć do projektu. I ten model się sprawdza – podsumowuje Mateusz Wikło.
Czytaj też o Winged IT tutaj.