Silvair od 2015 roku regularnie otrzymuje wyróżnienia od Bluetooth SIG. To amerykańska firma z polskimi korzeniami oferująca innowacyjne rozwiązania oświetleniowe z zakresu IoT.
Organizacja Bluetooth SIG skupia ponad 36 tys. firm członkowskich. Ich pracownicy ulepszają tę technologię bezprzewodową w ramach tworzonych grup roboczych. Każdego roku Bluetooth SIG nagradza ciężką pracę i zaangażowanie współpracowników, którzy w najwięszym stopniu przyczynili się do jej rozwoju.
Od 2015 r. zespół Silvair został nagrodzony aż 15 razy za wkład i pracę nad standardem Bluetooth. W tym za rozwój Bluetooth Mesh. To technologia, o którą oparte jest rozwiązanie do kontroli oświetlenia Silvair polegające na przesyłaniu danych w sieciach kratowych.
„Każde takie wyróżnienie pokazuje jak dużą wiedzą odznaczają się nasi pracownicy oraz jak silną pozycję ma Silvair w świecie Bluetooth. Jestem bardzo zadowolony, że rok w rok jesteśmy doceniani przez członków Bluetooth SIG za nasz wkład w rozwój tej technologii”, powiedział Rafał Han, prezes spółki.
W 2018 r. Silvair zadebiutował na GPW, stając się pierwszą spółką amerykańską notowaną na polskiej giełdzie. Wymusiło to jednak wprowadzenie zmian w regulaminie GPW. Obrót akcjami spółki podlega bowiem ograniczeniom wynikającym z przepisów amerykańskiego prawa papierów wartościowych. Dotyczą one akcji w ramach Kategorii 3 Regulacji S wydanej na podstawie amerykańskiej „Ustawy o papierach wartościowych” z 1933 r. z późniejszymi zmianami (Regulation S under the United States Securities Act of 1933).
Firma działa jednak na rynku globalnym. Jek strategicznym celem jest osiągnięcie wiodącej pozycji na rynku dostawców nowoczesnych rozwiązań technologicznych w obszarze IoT. Spółka aktualnie koncentruje się na wdrażaniu technologii, która będzie wykorzystywana przez producentów systemów oświetlenia i systemów inteligentnego zarządzania budynkami. Dostarcza oprogramowanie układowe Silvair Lighting Firmware oraz narzędzia cyfrowe wykorzystujące standard Bluetooth Mesh, które umożliwiają stworzenie Platformy Silvair.
O wkładzie Silvair w rozwój Bluetooth czytaj tutaj.
Czytaj też o klawiaturze dla osób z niepełnosprawnościami, stworzonej przez nastolatka, która wykorzystuje Bluetooth, tutaj.