Multimedialne pomoce edukacyjne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wydawnictwo Meridian ma w swojej ofercie platformę edukacyjną Meridian Prime o szerokich możliwościach zastiosowań. Z kolei wydawnictwo Eduexpert oferuje serię pięciu produktów multimedialnych z zakresu matematyki, projektowania oraz przyrody.
Aplikacje edukacyjne są dostępne nie tylko w języku polskim, ale także angielskim, co pozwala im odnosić sukcesy na rynku międzynarodowym. Meridian Prime to wygodna platforma edukacyjna rozwijana przez polskie wydawnictwo Meridian, które od 25 lat specjalizuje się w produkcji map i multimediów. Z kolei wydawnictwo Eduexpert może się pochwalić serią pięciu produktów multimedialnych do nauczania przedszkolnego oraz wczesnoszkolnego.
Meridian Prime
Platforma edukacyjna Meridian Prime jest dostosowana do dowolnych ram programowych oraz różnorodnych modeli nauczania. Stacjonarnego, e-learningu czy nauczania hybrydowego w trybie zarówno synchronicznym, jak i asynchronicznym. Stanowi wspólne środowisko pracy w szkole i w domu, działając na wszystkich systemach operacyjnych, również w trybie offline.
120 map
Jest na niej obecnie dostępnych ponad 120 interaktywnych map do geografii, ekologii, przyrody, historii i WOS-u. Wszystkie są wzbogacone w treści interaktywne oraz obudowę metodyczną. Składają się na nią: zadania, ćwiczenia oraz bibliografia pozwalająca uzupełnić i pogłębić wiedzę w zakresie zagadnień omawianych na mapie. Zawiera także setki filmów edukacyjnych, zdjęć, plików audio oraz interaktywnych wykresów i diagramów. A wszystko to zarówno po polsku, jak i po angielsku.
10 tys. użytkowników
W Polsce korzysta z platformy ponad 10 tys. użytkowników! To efekt przeprowadzenia w 2020 r. przez przedstawicieli wydawnictwa szkolenia dla nauczycieli we współpracy z ośrodkami doskonalenia nauczycieli.
Eduexpert
Multimedialne pomoce dydaktyczne polskiej firmy Eduexpert obok szczególnej wartości merytorycznej zaspokajają potrzebę skorzystania z nieodłącznego medium XXI wieku – nowoczesnej technologii. Projektując je autorzy uwzględnili możliwość wykorzystania urządzeń dostępnych w każdej placówce. To tablica interaktywna lub, w przypadku zajęć hybrydowych, komputer albo tablet.
Szerokie zastosowanie
Wartością dodaną jest dostęp do oprogramowania w wersji offline i online oraz bogata obudowa dydaktyczna. Intuicyjna obsługa dostępnych modułów, niezależnie od etapu edukacyjnego, dostosowana jest do potrzeb uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Wspiera także naukę języków obcych, edukację matematyczną, polonistyczną oraz muzyczną, co podnosi walory edukacyjne oferty. Kształtowanie kompetencji przyszłości młodego pokolenia, dzięki którym będzie się ono odnajdywać w realiach świata EdTech to cel, jaki przyświeca wydawnictwu.
Opis serii
W skład serii wchodzi „Matematyka bez reszty” oraz „Metoda Projektu” w wersji zarówno przedszkolnej, jak i wczesnoszkolnej, a także „Science-Lab. Fascynująca anatomia człowieka” wspomagający nauczanie przedmiotów przyrodniczych w klasach 4-8. „Matematyka bez reszty” oraz „Science Lab” są dostępne zarówno po polsku, jak i po angielsku. „Metoda Projektu” na razie tylko po polsku.
Sukcesy międzynarodowe
Wspomniane powyżej multimedialne pomoce edukacyjne miały już okazję zaprezentować się na rynkach międzynarodowych. W przypadku wydawnictwa Meridian miało to miejsce w 2020 r. w Londynie w trakcie targów Edukacyjnych BETT. Wspólnie z Centralą Polskich Szkół Doszkalających w Ameryce zorganizowało też w USA sesję warsztatów dla nauczycieli oraz uczniów z wykorzystania nowych technologii w edukacji. W wyniku tego od lutego 2021 r. każda polska szkoła w Stanach Zjednoczonych korzysta z platformy Meridian Prime.
Z kolei wydawnictwo Eduexpert otrzymało wyróżnienie za angielską wersję „Matematyki bez Reszty”, która była nominowana w kategorii The Educational Learning Resources podczas The London Fair 2017 w Londynie. Znalezienie się wśród projektów o wysokiej innowacyjności buduje silne przekonanie o celowości takich serii produktowych oraz ich zapotrzebowaniu na skalę międzynarodową.
Czytaj też o laboratorium edukacyjnym SkriLab, które dotarło do szkół w Australii, tutaj.